Ισόπαλο το ελ κλάσικο της Αλυζίας. Κανδήλα και Μύτικας έμειναν στο 0-0.

Σε έναν αγώνα χωρίς ουσιαστικά βαθμολογικό ενδιαφέρον, αφού και οι δυο ομάδες έχουν σωθεί, Κανδήλα και Μύτικας αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα στο ντέρμπι των.... γειτόνων. Μέτριο ποιοτικά το παιχνίδι με τον Μύτικα να έχει μια ελαφρά υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο. Μάλιστα στο διάστημα 25-35' δημιούργησε τρεις καλές ευκαιρίες με τους Β.Γεωργαλή, Παβέλη και Παπανικόλα. Η Κανδήλα προσπάθησε με μακρινά κυρίως σουτ να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις χωρίς όμως αποτέλεσμα.
Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς ήταν ισορροπημένο με την Κανδήλα να βγαίνει πιο πολύ μπροστά και μάλιστα να χάνει και μια καλή ευκαιρία για ανοίξει το σκορ με τον Β.Λυγκώνη στο 65'. Η τελευταία φάση του αγώνα ανήκει στο Μύτικα με τον Σ.Παβέλη να χάνει το κοντρόλ και ουσιαστικά να πετάει την ευκαιρία στο 83'.
Ωραία ατμόσφαιρα και μέσα σε αθλητικά πλαίσια δημιούργησαν οι φίλαθλοι της Κανδήλας.