'Ανετα ο Μύτικας, 1-5 μέσα στην Χρυσοβίτσα.

• στις Δευτέρα, Νοεμβρίου 30, 2015 -
  • 0 σχόλια

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΤΖΕΝΗ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Με νίκη μέσα στο γήπεδο τής Χρυσοβιτσας έφυγε ο Αλυζιακος. Ο αγώνας ξεκίνησε δυναμικά και από τις δύο ομάδες και στο 26' λεπτό τού αγώνα η Α. Ε ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ πέτυχε το πρώτο γκολ με τον Ρουσαι Βασίλη Νο 10. Αν και ο Αλυζιακος σαν ομάδα ήταν πολύ καλύτερη εντούτοις ο τερματοφυλακας τής Α. Ε ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ κράτησε ανεπαφο το τέρμα του μέχρι το 42' λεπτό όπου η φιλοξενούμε η ομάδα ισοφάρισε 1 - 1. Το γκολ το πέτυχε ο Λυγκωνης Νικόλαος το Νο 4. Στο Β 'ημίχρονο ο Αλυζιακος διπλασιασε τα γκολ στο 51' λεπτό με τον Λυγκωνη Νικόλαο το Νο 4,το τρίτο γκολ το πέτυχε ο Γεωργαλης Β στο 54',το τέταρτο γκολ πέτυχε ο Αποστολάκης Σ Νο 5 στο 73' και το πέμπτο και τελευταίο γκολ πέτυχε ο Παπαναστασης Σ Νο 13 στο 88' λεπτό του αγώνα.
ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ :1 - 5
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :Καζανας και βοηθοί :Βαινας και Κασβικης. Νοσηλευτης :Κακαρελης Γιώργος.
Α. Ε ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ :Γαντζουδης Τ, Ζορμπας Σ, Νακας Α, Ζορμπας Χ, Χαντζης Γ, Δράκος Δ, Ζορμπας Σ, Ζορμπας Η, Ρουσαι Βασίλης, Μπλαχουρης Κ.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ :Στραγαλης Σ, Καρελακης Ο, Γκολιας Π.
ΑΛΥΖΙΑΚΟΣ Α. Ο ΜΥΤΙΚΑ :Προδρομιτης Ο, Κατσαουνης Σ, Παπανικος, Λυγκωνης Ν, Αποστολάκης Σ, Σκαρογιαννης Δ, Γεωργαλης Β, Κατσαουνης Δ, Ζαρκαδουλας Β Μπουλιερης, Σκαρογιαννης Γ.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ :Παβελης, Παπαναστασης, Καραγιωργος, Σακουφακης, Μουρελας Π.